Nvidia prešla istorijsku vrednost od pet biliona dolara

Foto: Pixabay

Kompanija Nvidia prevazišla je istorijsku vrednost od pet biliona dolara zahvaljujući procvatu veštačke inteligencije.

Deonice kompanije skočile su jutros više od tri procenta, a po otvaranju Volstrita 4,6 posto, prešavši tako „granicu“. Nešto pre toga je izvršni direktor Jensen Huang saopštio da je Nvidia dobila narudžinu za AI čipove u vrednosti od 500 milijardi dolara. Kompanija takođe planira da izgradi sedam superkompjutera za američku vladu.

Nvidia je tako postala prva kompanija koja je zbog AI dostigla tu „prekretnicu“.

Ova prekretnica označava evoluciju kompanije Nvidia od proizvođača grafičkih čipova do okosnice globalne AI industrije. Kompanija je tako prestigla konkurente kao što je Apple, Microsofr i Alphabet.

Vrednost od 5 biliona dolara znači da će tržišna vrednost Nvidije premašiti vrednost celog tržišta kriptovaluta i biti jednaka polovini vrednosti panevropskog indeksa Stoxx 600.

Kompanija je u julu dostigla vrednost od 4 biliona dolara. Takav tempo rasta se retko viđa na modernim tržištima.

Strogo je zabranjeno kopiranje tekstova osim u slučaju preciznog navođenja izvora i linka ka originalnom tekstu.

Podeli tekst

Ako ste propustili

Povezane vesti

Komentari +

OSTAVITE KOMENTAR

Molimo unesite svoj komentar!
Molimo unesite svoje ime ovde