Đoković seli „Belgrade Open“ u Atinu

Foto: Bonitet.com/Midjourney

Teniski turnir Belgrade Open, planiran za novembar 2025. godine, neće biti održan u Beogradu. Umesto u glavnom gradu Srbije održaće se u Atini.

Porodica Đoković, koja ima licencu za ATP turnir, odlučila je da takmičenje prebaci u Grčku, saopšteno je na sajtu turnira.

„Uprkos velikoj posvećenosti i uloženim naporima, uslovi za realizaciju turnira u planiranom terminu i formatu nisu se mogli obezbediti, zbog čega je odlučeno da se ovogodišnje izdanje turnira ne održi“, navode u saopštenju.

„Organizacija je od 2021. godine uspešno realizovala ukupno devet profesionalnih teniskih turnira pod različitim brendovima, uključujući pet ATP 250 turnira, jedan WTA 250, jedan WTA 125, jedan ATP Čelendžer 125 i jedan ITF turnir. Tokom tog perioda, turniri su okupili veliki broj ljubitelja tenisa iz zemlje i sveta, postavivši Beograd na mapu značajnih međunarodnih teniskih događaja“, kaže se u saopštenju.

O preseljenju turnira nedavno je pisala i grčka štampa. Grčki SDNA je pisao da je ovoj odluci prethodila Đokovićeva junska poseta grčkoj prestonici. Preseljenje turnira je kako su naveli bio glavni cilj posete.  

Promena je potvrđena i na sajtu ATP. Tu stoji da će se turnir održati od 2. do 8. novembra u glavnom gradu Grčke.

Strogo je zabranjeno kopiranje tekstova osim u slučaju preciznog navođenja izvora i linka ka originalnom tekstu.

Podeli tekst

Ako ste propustili

Povezane vesti

Komentari +

OSTAVITE KOMENTAR

Molimo unesite svoj komentar!
Molimo unesite svoje ime ovde